Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

Święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest dniem, kiedy odnawiamy uroczyście profesję rad ewangelicznych w Zgromadzeniu Księży Marianów. Nasze śluby składamy wobec Ojca Prowincjała lub innego, wydelegowanego marianina. Wtedy to przyrzekamy żyć w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie według Konstytucji Zgromadzenia na kolejny rok naszej formacji zakonnej. Po trzech takich odnowieniach możemy prosić o złożenie profesji wieczystej (ślubów zakonnych na całe życie). W tym roku składaliśmy profesję według nowej formuły, niedawno zatwierdzonej przez Stolicę Apostolską.

Część braci odnowiła swoje śluby w Skórcu, w miejscu mariańskiego nowicjatu, podczas uroczystości pierwszych ślubów zakonnych naszych braci Radosława i Szymona (patrz główne zdjęcie). Z kolei w sanktuarium licheńskim swoje śluby odnowili  bracia przygotowujący się do złożenia profesji wieczystej. Reszta współbraci odnowiła swoje śluby w wyznaczonych przez przełożonego miejscach.

 

Nowa formuła profesji

„Ja N. N. na chwałę Boga w Trójcy Świętej jedynego oraz ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dla wspierania zmarłych i szerzenia Królestwa Bożego, wobec całej Wspólnoty, na twoje ręce, czcigodny ojcze, ślubuję Bogu Wszechmogącemu w Zgromadzeniu Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, według Konstytucji tego Zgromadzenia, trzy śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na rok (lub: na zawsze). Niech Bóg tego we mnie dokona i niech mi dopomoże ta święta Ewangelia oraz wstawiennictwo Niepokalanej Maryi i Świętego Ojca Stanisława, naszego Założyciela i wszystkich świętych”.

 

Odnowienie ślubów zakonnych w Licheniu

Odnowienie ślubów zakonnych w Skórcu

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Święcenia prezbiteratu 2022

Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11:00, nasz dotychczasowy diakon Konrad Okwieciński MIC, który od kilku miesięcy pełni posługę w parafii Skórzec, przyjął święcenia prezbiteratu. Sakramentu udzielił miejscowy ordynariusz, biskup Kazimierz Gurda, w Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu. W uroczystości wzięło udział liczne grono współbraci marianów, księża diecezjalni, siostry sercanki ze Zgromadzenia Córek Najczystszego Serca […]

Więcej...
Wydarzenia

Zamknięcie Galerii na Jaszczurówce 2022

Nadszedł czas, by zamknąć tegoroczną wystawę w podziemiach kaplicy na Jaszczurówce. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić i spędzić chwilę w towarzystwie rodziny z Nazaretu malowanej na szkle. Dziękujemy wszystkim artystom za pracę i serce włożone w przygotowanie obrazów. Poniżej prace, które można było zobaczyć na tegorocznej wystawie.

Więcej...
Wydarzenia

Nowicjat wieczysty 2022

26 czerwca Bracia Janusz Wiczarski MIC oraz Celestin Ntezimana MIC rozpoczęli czas nowicjatu wieczystego pod kierunkiem Ks. Jarosława Hybzy MIC. Jest to okres przygotowania do złożenia profesji wieczystej w Zgromadzeniu Księży Marianów, tzn. do wejścia już na stałe do Wspólnoty Zakonnej. Przez najbliższe tygodnie Bracia będą pomagali w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu oraz uczestniczyli […]

Więcej...