Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

Wakacyjne uczestnictwo w pielgrzymkach stało się już od dawna tradycją naszego seminarium. Pielgrzymujemy zarówno do miejsc związanych bezpośrednio z naszym Zgromadzeniem jak Licheń lub Mariampol (Litwa), jak i do tradycyjnych miejsc pielgrzymkowych jak Jasna Góra czy Budsław (Białoruś).

 

  1. Bracia Eliasz i Jan uczestniczyli w pielgrzymce do Budsławia na Białorusi. Pielgrzymka co roku wyrusza  z Borysowa i Rosicy. W tym roku miała ona szczególne znaczenie, ponieważ w Sanktuarium w Budsławiu obchodzono dwudziestolecie koronacji obrazu Matki Bożej koroną papieską. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Budsławiu to najważniejsze miejsce modlitwy na Białorusi.
  2. Bracia Edson, Kacper i Marcin, pod opieką br. Mariusza Machula i ks. Jacka Rygielskiego, naszego prefekta i zarazem przewodnika pielgrzymki, uczestniczyli w 38 Pielgrzymce z Góry Kalwarii do Lichenia. Trwała ona od 7 do 16 lipca.
  3. Bracia Alfred, Cedric i Jan wraz z siostrami eucharystkami uczestniczyli w pielgrzymce z Sokółki do Mariampola na Litwie. W Mariampolu pochowany jest bł. Jerzy Matulewicz – Odnowiciel naszego Zgromadzenia i Założyciel Sióstr Eucharystek. Była to również okazja do dziękczynienia za cud eucharystyczny, który dokonał się 8 lat temu w Sokółce.
  4. Bracia Bartek, Dominik, Marcin i Mateusz pielgrzymowali na Jasną Górę z grupą „10 Biała” Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. „10 Biała”  to grupa, która od wielu lat jest prowadzona przez nasze Zgromadzenie. W tym roku po raz drugi wyruszyła z Góry Kalwarii, gdzie pochowany jest św. Stanisław Papczyński, Założyciel naszej wspólnoty zakonnej. Pielgrzymka trwała od 6 do 14 sierpnia.

Na koniec kilka zdjęć z wyżej wymienionych pielgrzymek.

 

W Budsławiu

 

Zdjęcie z przewodnikiem w drodze do Lichenia

 

Bracia z Brazylii idą do Lichenia

 

Pielgrzymka do Mariampola

 

Upał niegroźny w drodze do Częstochowy

 

W drodze do Matki Bożej

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Święcenia prezbiteratu 2022

Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 11:00, nasz dotychczasowy diakon Konrad Okwieciński MIC, który od kilku miesięcy pełni posługę w parafii Skórzec, przyjął święcenia prezbiteratu. Sakramentu udzielił miejscowy ordynariusz, biskup Kazimierz Gurda, w Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu. W uroczystości wzięło udział liczne grono współbraci marianów, księża diecezjalni, siostry sercanki ze Zgromadzenia Córek Najczystszego Serca […]

Więcej...
Wydarzenia

Zamknięcie Galerii na Jaszczurówce 2022

Nadszedł czas, by zamknąć tegoroczną wystawę w podziemiach kaplicy na Jaszczurówce. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić i spędzić chwilę w towarzystwie rodziny z Nazaretu malowanej na szkle. Dziękujemy wszystkim artystom za pracę i serce włożone w przygotowanie obrazów. Poniżej prace, które można było zobaczyć na tegorocznej wystawie.

Więcej...
Wydarzenia

Nowicjat wieczysty 2022

26 czerwca Bracia Janusz Wiczarski MIC oraz Celestin Ntezimana MIC rozpoczęli czas nowicjatu wieczystego pod kierunkiem Ks. Jarosława Hybzy MIC. Jest to okres przygotowania do złożenia profesji wieczystej w Zgromadzeniu Księży Marianów, tzn. do wejścia już na stałe do Wspólnoty Zakonnej. Przez najbliższe tygodnie Bracia będą pomagali w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu oraz uczestniczyli […]

Więcej...