Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

Po zdanej sesji egzaminacyjnej wybraliśmy się na kilkudniowy odpoczynek w góry w składzie: ks. Rafał, Janusz, Celestyn, Maciej i Krystian. Miejscem docelowym był dom Stajenka w Rzepiskach, który prowadzą nasi współbracia ks. Józef Chaim MIC oraz br. Bogdan Bednarz MIC. Dojechaliśmy tam w sobotę (12.02) ok. 15.00. Tego samego dnia rozpoczęliśmy naukę jazdy na nartach na pobliskim stoku. Ksiądz Rafał podjął się nauczania swoich młodszych współbraci. Jak sam przyznał, chyba nie wiedział na co się pisze, gdyż pierwsze nasze chwile na nartach nie wyglądały obiecująco. Z dnia na dzień jednak robiliśmy znaczne postępy. Od poniedziałku do środy jeździliśmy na stoku w Niedzicy, który oferuje wiele możliwości zjazdu. Po zmaganiach sportowych czekały na nas różne atrakcje w domu noclegowym, gdzie również stacjonowała zorganizowana grupa rodzin z Łodzi. Swoją postawą dały nam piękne świadectwo wiary i miłości. Dzięki wspólnym modlitwom, posiłkom, a także przez zabawy i turnieje (np. w ping-ponga) mogliśmy lepiej się poznać i ubogacić wzajemną obecnością i wspólnym przeżywaniem Eucharystii.

Poza tym odwiedziliśmy również rodzinę Macieja w pobliskim Kacwinie. Niestety, z powodu urazu Maciej nie mógł jeździć z nami na nartach, ale za to spędził z bliskimi trochę więcej czasu. Wielkie słowa uznania należą się gospodarzom domu w Rzepiskach, ks. Józefowi MIC i br. Bogdanowi MIC. Ich gościnność i życzliwość przyciągnie jeszcze wielu turystów. Do Lublina wróciliśmy w czwartkowy wieczór (17.02). Obóz kondycyjno-wypoczynkowy zaliczony na 5!

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Nowi magistrzy w zgromadzeniu!

Dzisiaj do grona magistrów w naszym zgromadzeniu dołączyli diakoni Konrad Okwieciński MIC oraz Alexandr Golovko MIC! Wcześniej pracę magisterską obronił także ks. Eugeniusz Gabrov MIC. Tym samym zakończyli 6-letni okres studiów. Niech dobry Bóg im nieustannie błogosławi na drodze kapłaństwa służebnego! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z dziełami naszych magistrów 😊

Więcej...
Wydarzenia

Święcenia prezbiteratu na Ukrainie 2022

Dnia 21 maja nasz brat Eugeniusz Gabrov MIC przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ks. bpa Leona Dubravskiego. Uroczystość odbyła się w katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńcu Podolskim. Życzymy naszemu neoprezbiterowi wiele sił do pracy duszpasterskiej pod płaszczem Maryi Niepokalanej.

Więcej...
Wydarzenia

Wizytacja prowincjalna 2022

Dnia 25 maja w naszym seminarium odbyła się wizytacja prowincjalna. Przeprowadził ją ks. Prowincjał Tomasz Nowaczek MIC. W trakcie wizytowania Prowincjał sprawdził wszystkie księgi oraz całą majętność naszego domu. Owocem wizytacji była wspólna rozmowa ks. Tomasza z całą naszą Wspólnotą Zakonną.

Więcej...