Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

Niedawno rozpoczął się miesiąc listopad, który w tradycji chrześcijańskiej poświęcony jest modlitwie za zmarłych.
W naszym seminarium już po raz kolejny rozpoczynamy akcję modlitwy za zmarłych: „Ratownik Dusz Czyśćcowych”.


Akcja polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W akcję angażuje się wiele osób z naszego otoczenia. Nasz założyciel św. Stanisław Papczyński mówił, że modlić się za zmarłych jest wielkim wyrazem miłosierdzia wobec bliźniego.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku zapraszającego do akcji Ratownik Dusz Czyśćcowych
https://youtu.be/15Lak2h2-FY
oraz filmu wyjaśniającego czym są odpusty i jak można je uzyskać w listopadzie 2020
https://youtu.be/5Vj9o5sWpx4

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Nowenna do bł. Jerzego Matulewicza

18-26 stycznia 2021 – Modlimy się nowenną przed wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza. Po Powstaniu Styczniowym car zdecydował o skazaniu na śmierć wszystkich zakonów w naszym kraju. Bł. Jerzy postanowił potajemnie wstąpić do Zakonu Marianów i ocalić zakon. Za zgodą papieża 29 sierpnia 1909 r. na ręce ostatniego żyjącego marianina, o. Wincentego Sękowskiego, złożył śluby zakonne […]

Więcej...
Wydarzenia

Kolęda domowa

Ledwo wróciliśmy do domu zakonnego po posłudze w naszych mariańskich parafiach, a już przyjmowaliśmy wizytę duszpasterską. Po uroczystej Eucharystii rektor ks. Tomasz Sekulski MIC poprowadził obrzęd poświęcenia domu zakonnego i przeszedł po wszystkich pomieszczeniach, obficie kropiąc każdy kąt naszego klasztoru. Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnotowe kolędowanie oraz podzieliliśmy się, jak przeżyliśmy święta Bożego Narodzenia.

Więcej...
Wydarzenia

Boże Narodzenie 2020

Uroczystość Bożego Narodzenia świętowaliśmy w różnych mariańskich domach rozsianych na mapie Europy. Czas Świąt jest czasem wytężonej pracy duszpasterskiej, dlatego też wyjechaliśmy do mariańskich domów zakonnych, aby choć trochę wspomóc naszych współbraci w ich ciężkiej posłudze. Był to czas zacieśniania więzi braterskich, szerszego poznawania specyfiki pracy duszpasterskiej oraz swego rodzaju „praktyki zawodowej”. 

Więcej...