Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

Trzech naszych współbraci: Konrad Okwieciński MIC, Alexandr Golovko MIC i Andrzej Żak MIC, przyjęło z rąk księdza biskupa Marka Solarczyka święcenia diakonatu. Ksiądz biskup podkreślił w homilii wymiar służby, który jest istotą święceń diakonatu oraz zachęcił nowych diakonów do ofiarowywania się każdego dnia Matce Bożej.

W uroczystości uczestniczyli liczni marianie na czele z Ojcem Prowincjałem
Tomaszem Nowaczkiem MIC oraz rodziny i najbliżsi znajomi wyświęconych współbraci. Szczególną radość sprawili goście z Czech i Kazachstanu, którzy mimo pandemicznych obostrzeń odważyli się przyjechać.

Święcenia zakończyły się uroczystym obiadem w seminaryjnym refektarzu.
Polecamy nowych diakonów Maryi Niepokalanej i prosimy o modlitwę za nich.

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Wakacje 2021 z Marianami

Kochani! Poniżej lista wyjazdów z Marianami podczas tegorocznych wakacji. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w różnorodnych wydarzeniach. Czas wakacji to również wyjątkowy czas rozeznania swojego miejsca w życiu – prosimy Was zatem o modlitwę w intencji powołań do naszego Zgromadzenia oraz życia konsekrowanego.

Więcej...
Wydarzenia

Powrót do Rwandy naszych braci

W poniedziałek 14.06 naszą wspólnotę w Lublinie opuścili dk. Alfred i Cedric. Obaj bracia spędzili w Polsce 5 lat, odbywając w tym czasie formację seminaryjną obejmującą studia z zakresu teologii. Obaj ukończyli studia z tytułem magistra. Alfred i Cedric z Lublina udali się do swojej ojczyzny Rwandy. Teraz czekają na święcenia prezbiteratu, następnie zostaną skierowani […]

Więcej...
Wydarzenia

Święcenia Prezbiteratu

W piątą rocznicę kanonizacji św. Stanisława Papczyńskiego (5 czerwca) w kościele Matki Bożej Miłosierdzia na warszawskich Stegnach, trzech naszych współbraci przyjęło święcenia w stopniu prezbiteratu. Uroczystej Eucharystii o godzinie 11.00 przewodniczył bp. Michał Janocha. Dzień później każdy z neoprezbiterów odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą. Ks. Jan celebrował w Sulejówku, ks. Bartłomiej w Górze Kalwarii, zaś […]

Więcej...