Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

 

W sobotę 9 Maja podczas Eucharystii, wielka radość zagościła w naszej wspólnocie mariańskiej, która otrzymała od Pana pięciu nowych głosicieli Ewangelii. Dziś w naszej kaplicy biskup pomocniczy diecezji ełckiej ks. Adrian Galbas SAC udzielił święceń diakonatu naszym braciom – Bartłomiejowi, Pawłowi, Janowi, Cedricowi oraz Alfredowi.

 

Ksiądz Biskup w swojej homilii mówił o przyjęciu Ewangelii do swego serca jako żywego Słowa, aby w ten sposób coraz bardziej upodabniać się do Chrystusa Diakona, który posyła swoich uczniów do głoszenia Dobrej Nowiny.

 

Naszym nowym diakonom życzymy z całego serca mądrości oraz wszelkich darów Ducha Świętego, aby dzięki ich posłudze Ewangelia Jezusa Chrystusa mogła dotrzeć aż na krańce ziemi.

 

Notka: UROCZYSTOŚĆ MIAŁA CHARAKTER WYŁĄCZNIE ZAMKNIĘTY I ODBYWAŁA SIĘ W KAPLICY SEMINARYJNEJ BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Zdjęcie kolęda w seminarium
Wydarzenia

Uroczystość Objawienia Pańskiego 2022

Objawienie Pańskie to tradycyjnie czas kolędy w naszym domu zakonnym. Po zakończonej Eucharystii poszliśmy przy śpiewie kolęd odwiedzić wszystkich domowników w ich pokojach. Chcemy, aby Jezus mieszkał w naszej codzienności zakonnej i przewodził nam w formacji.  W trakcie kolędy zawitali do nas „Kolędnicy Misyjni” z naszej parafii. Po wspólnym śpiewie każdy z kolędników otrzymał słodki […]

Więcej...
Zdjęcie procesja wejścia
Wydarzenia

8 Grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy dziś patronalne święto Zgromadzenia Księży Marianów. Bracia seminarzyści oraz Księża Marianie wraz z parafianami z Lublina uczestniczyli w uroczystej Eucharystii, podczas której odnowili swoje śluby zakonne i śpiewając uroczyste „Te Deum” dziękowali Bogu za dar powołania mariańskiego. W tym podniosłym dniu Maryja Niepokalana jest dla nas szczególną ozdobą i […]

Więcej...