Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

 

W sobotę 9 Maja podczas Eucharystii, wielka radość zagościła w naszej wspólnocie mariańskiej, która otrzymała od Pana pięciu nowych głosicieli Ewangelii. Dziś w naszej kaplicy biskup pomocniczy diecezji ełckiej ks. Adrian Galbas SAC udzielił święceń diakonatu naszym braciom – Bartłomiejowi, Pawłowi, Janowi, Cedricowi oraz Alfredowi.

 

Ksiądz Biskup w swojej homilii mówił o przyjęciu Ewangelii do swego serca jako żywego Słowa, aby w ten sposób coraz bardziej upodabniać się do Chrystusa Diakona, który posyła swoich uczniów do głoszenia Dobrej Nowiny.

 

Naszym nowym diakonom życzymy z całego serca mądrości oraz wszelkich darów Ducha Świętego, aby dzięki ich posłudze Ewangelia Jezusa Chrystusa mogła dotrzeć aż na krańce ziemi.

 

Notka: UROCZYSTOŚĆ MIAŁA CHARAKTER WYŁĄCZNIE ZAMKNIĘTY I ODBYWAŁA SIĘ W KAPLICY SEMINARYJNEJ BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Rekolekcje Powołaniowe w Licheniu 26-30.06.2020

Zapraszamy na rekolekcje o rozeznaniu powołania do Lichenia w dniach 26-30 czerwca.   Informacje i zgłoszenia: Ks. Rafał Krauze MIC, e-mail: duszpasterz@marianie.pl, tel. 503 079 511

Więcej...
Wydarzenia

Święcenia kapłańskiego br. Eliasza Sauchanki MIC

23 maja w Głębokim, na Białorusi, nasz współbrat Eliasz Sauchanka MIC otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk JE bpa Aleha Butkiewicza, ordynariusza Witebskiego.   Neoprezbiter po sześcioletniej formacji w naszym seminarium otrzymał święcenia w swojej rodzinnej parafii wraz z innym neoprezbiterem diecezji Witebskiej. Eliasz zostanie posłany teraz na służbę do mariańskiej parafii w Orszy (diecezja Witebska). […]

Więcej...
Wydarzenia

O powołaniu w Wieczerniku – Czuwanie ON-LINE

Zapraszamy wszystkich chętnych młodych mężczyzn, a szczególnie tych, którzy poszukują swojej drogi życiowej na czuwanie internetowe razem z braćmi z naszego mariańskiego seminarium, które odbędzie się już w tą sobotę, tj. 23 Maja 2020 roku pod linkiem na YT – https://www.youtube.com/watch?v=6v_Vt4vsSYs   Czekamy na Was, bądźcie z nami w ten wyjątkowy wieczór!

Więcej...