Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

 

Przez ostatnie dni w naszym seminarium odbywały się rekolekcje, które wprowadzały nas w okres Wielkiego Postu. Konferencje oraz nauki rekolekcyjne głosił ks. Antonio Panaro z misyjnego seminarium Redemptoris Mater w Warszawie.

 

Tematem przewodnim rekolekcji było pragnienie realnego spotkana ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który prowadzi nas przez modlitwę, post oraz jałmużnę, aby na końcu Wielkiego Postu móc realnie doświadczyć Jego wielkiej obecności pośród nas.

 

Rekolekcje zakończyliśmy dzieleniem, po którym rekolekcjonista krótko i zwięźle przedstawił plan formacji seminaryjnej w wydaniu Drogi Neokatechumenalnej.

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Akolitat braci z IV roku – Kwiecień 2020

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia trzech naszych braci zostało wprowadzonych przez Rektora naszego Seminarium ks. Tomasza Sekulskiego MIC w posługę akolitatu. Bracia Aleksander Golovko MIC, Eugeniusz Gabrov MIC oraz Konrad Okwieciński MIC są od tej pory szczególnie związani z Eucharystią oraz zaproszeni, by dawać wyraz swojej miłości do Liturgii Kościoła. W homilii ksiądz Rektor podkreślił […]

Więcej...
Wydarzenia

Drzwi Otwarte 13-15 Marca – ODWOŁANE

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym (COVID-19) i wzmożonym apelem władz państwowych, dotyczącym ograniczania wszelkich wydarzeń o charakterze społecznym, informujemy że mające odbyć się w dniach 13-15 marca Dni Otwartych Drzwi 2020, zostaną przeniesione na inny dogodny termin, wstępnie zaplanowany na 12-14 czerwca. Wszelkie zmiany i niezbędne informacje dostępne będą na naszym profilu facebookowym oraz na […]

Więcej...
Wydarzenia

Warsztaty kaznodziejskie – Marzec 2020

W dniach 6-7 marca w naszym seminarium odbyły się warsztaty kaznodziejskie prowadzone przez pana Krzysztofa Najdowskiego. Tym razem sesja została poświęcona prowadzeniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Bracia uczyli się jak w oryginalny, obrazowy oraz nowatorski sposób przedstawiać młodym prawdy wiary oraz jak dobrze moderować przebieg spotkań rekolekcyjnych.  

Więcej...