Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

W niedzielę 23 lutego 2020 r. o godz. 13.00 w Kościele Akademickim KUL została odprawiona Msza Święta w intencji społeczności akademickiej Uniwersytetu, Absolwentów, Przyjaciół i Dobrodziejów. Dzień ten również przypadał na wspomnienie urodzin Założyciela Uniwersytetu, księdza Idzi Radziszewskiego co dodawało uroczystości liturgicznej większego wymiaru duchowego. 

 

Uroczystej celebracji eucharystycznej przewodniczył obecny Rektor KUL-u ks. prof. Antoni Dębiński, który w swojej homilii, nawiązując do dzisiejszej Ewangelii mówiącej o miłości nieprzyjaciół, wspomniał o postawie wielkich patronów Uniwersytetu – św. Jana Pawła II oraz czcigodnego sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którzy w swoim życiu wyrażali wielką miłość do prześladowców Kościoła gorąco polecając ich w swoich modlitwach.

 

Głównym ceremoniarzem Mszy Świętej był ks. dr. Zbigniew Głowacki, wykładowca Liturgiki oraz Sakramentologii dla alumnów na KUL-u. Nasi bracia zostali poproszeni o asystowanie w tej uroczystości, którą wykonali odpowiedzialnie i solidnie pod wodzą księdza Zbigniewa oraz naszej patronki Maryi Niepokalanej. Msza Święta była transmitowana na żywo przez TV Polonia.

 

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Akolitat braci z IV roku – Kwiecień 2020

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia trzech naszych braci zostało wprowadzonych przez Rektora naszego Seminarium ks. Tomasza Sekulskiego MIC w posługę akolitatu. Bracia Aleksander Golovko MIC, Eugeniusz Gabrov MIC oraz Konrad Okwieciński MIC są od tej pory szczególnie związani z Eucharystią oraz zaproszeni, by dawać wyraz swojej miłości do Liturgii Kościoła. W homilii ksiądz Rektor podkreślił […]

Więcej...
Wydarzenia

Drzwi Otwarte 13-15 Marca – ODWOŁANE

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym (COVID-19) i wzmożonym apelem władz państwowych, dotyczącym ograniczania wszelkich wydarzeń o charakterze społecznym, informujemy że mające odbyć się w dniach 13-15 marca Dni Otwartych Drzwi 2020, zostaną przeniesione na inny dogodny termin, wstępnie zaplanowany na 12-14 czerwca. Wszelkie zmiany i niezbędne informacje dostępne będą na naszym profilu facebookowym oraz na […]

Więcej...
Wydarzenia

Warsztaty kaznodziejskie – Marzec 2020

W dniach 6-7 marca w naszym seminarium odbyły się warsztaty kaznodziejskie prowadzone przez pana Krzysztofa Najdowskiego. Tym razem sesja została poświęcona prowadzeniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Bracia uczyli się jak w oryginalny, obrazowy oraz nowatorski sposób przedstawiać młodym prawdy wiary oraz jak dobrze moderować przebieg spotkań rekolekcyjnych.  

Więcej...