Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

22 Lutego 2020 roku nasi mariańscy piłkarze uczestniczyli w seminaryjnych Mistrzostwach Polski w Piłce Halowej, które odbyły się w Kielcach.

 

W grupie natrafiliśmy na bardzo silnych przeciwników, m.in. na gospodarza turnieju a zarazem broniącego tytułu zespołu kielczan oraz franciszkanów, którzy w poprzednich mistrzostwach zaszli również bardzo wysoko. Niestety z trzeciego miejsca w grupie, po porażce z kielczanami oraz remisach z franciszkanami i seminarium elbląskim nie udało się awansować do fazy pucharowej.

 

W turnieju pocieszenia losy jednak się odwróciły. Po bardzo dobrej grze, bracia doszli aż do finału gdzie po raz kolejny zmierzyli się elblążanami i po emocjonalnej końcówce w rzutach karnych jednak im ulegli. Ostatecznie więc zajęliśmy II miejsce w turnieju pocieszenia Mistrzostw Polski co ostatecznie sklasyfikowało nasz zespół w drugiej dziesiątce turnieju, zaraz za zespołami, które awansowały do strefy pucharowej. Jest to dla nas ogromny sukces, tym bardziej, że niefortunnej kontuzji w drugim meczu grupowej doznał nasz napastnik Eliasz, któremu życzymy bardzo szybkiego powrotu do zdrowia!

 

Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli awansować już do fazy pucharowej i walczyć o miejsca medalowe. Naprzód MARIANIE !!

 

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Akolitat braci z IV roku – Kwiecień 2020

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia trzech naszych braci zostało wprowadzonych przez Rektora naszego Seminarium ks. Tomasza Sekulskiego MIC w posługę akolitatu. Bracia Aleksander Golovko MIC, Eugeniusz Gabrov MIC oraz Konrad Okwieciński MIC są od tej pory szczególnie związani z Eucharystią oraz zaproszeni, by dawać wyraz swojej miłości do Liturgii Kościoła. W homilii ksiądz Rektor podkreślił […]

Więcej...
Wydarzenia

Drzwi Otwarte 13-15 Marca – ODWOŁANE

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym (COVID-19) i wzmożonym apelem władz państwowych, dotyczącym ograniczania wszelkich wydarzeń o charakterze społecznym, informujemy że mające odbyć się w dniach 13-15 marca Dni Otwartych Drzwi 2020, zostaną przeniesione na inny dogodny termin, wstępnie zaplanowany na 12-14 czerwca. Wszelkie zmiany i niezbędne informacje dostępne będą na naszym profilu facebookowym oraz na […]

Więcej...
Wydarzenia

Warsztaty kaznodziejskie – Marzec 2020

W dniach 6-7 marca w naszym seminarium odbyły się warsztaty kaznodziejskie prowadzone przez pana Krzysztofa Najdowskiego. Tym razem sesja została poświęcona prowadzeniu rekolekcji dla dzieci i młodzieży. Bracia uczyli się jak w oryginalny, obrazowy oraz nowatorski sposób przedstawiać młodym prawdy wiary oraz jak dobrze moderować przebieg spotkań rekolekcyjnych.  

Więcej...