Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

W Niedzielę Palmową 5 kwietnia trzech naszych braci zostało wprowadzonych przez Rektora naszego Seminarium ks. Tomasza Sekulskiego MIC w posługę akolitatu.

Bracia Aleksander Golovko MIC, Eugeniusz Gabrov MIC oraz Konrad Okwieciński MIC są od tej pory szczególnie związani z Eucharystią oraz zaproszeni, by dawać wyraz swojej miłości do Liturgii Kościoła. W homilii ksiądz Rektor podkreślił także kapłański wymiar Wielkiego Tygodnia. Ponadto zachęcił wszystkich do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego, które z powodu pandemii, pierwszy raz w historii będziemy celebrować w kaplicy naszego Seminarium.

Nowym akolitom życzymy, aby gorliwie spełniając posługę przy ołtarzu i wiernie rozdzielając swoim braciom i siostrom Chleb Życia Wiecznego, stale wzrastali w wierze i miłości ku Bogu i Kościołowi!

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Rekolekcje Powołaniowe w Licheniu 26-30.06.2020

Zapraszamy na rekolekcje o rozeznaniu powołania do Lichenia w dniach 26-30 czerwca.   Informacje i zgłoszenia: Ks. Rafał Krauze MIC, e-mail: duszpasterz@marianie.pl, tel. 503 079 511

Więcej...
Wydarzenia

Święcenia kapłańskiego br. Eliasza Sauchanki MIC

23 maja w Głębokim, na Białorusi, nasz współbrat Eliasz Sauchanka MIC otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk JE bpa Aleha Butkiewicza, ordynariusza Witebskiego.   Neoprezbiter po sześcioletniej formacji w naszym seminarium otrzymał święcenia w swojej rodzinnej parafii wraz z innym neoprezbiterem diecezji Witebskiej. Eliasz zostanie posłany teraz na służbę do mariańskiej parafii w Orszy (diecezja Witebska). […]

Więcej...
Wydarzenia

O powołaniu w Wieczerniku – Czuwanie ON-LINE

Zapraszamy wszystkich chętnych młodych mężczyzn, a szczególnie tych, którzy poszukują swojej drogi życiowej na czuwanie internetowe razem z braćmi z naszego mariańskiego seminarium, które odbędzie się już w tą sobotę, tj. 23 Maja 2020 roku pod linkiem na YT – https://www.youtube.com/watch?v=6v_Vt4vsSYs   Czekamy na Was, bądźcie z nami w ten wyjątkowy wieczór!

Więcej...