Obróć tablet poziomo

Obróć telefon pionowo

Podczas Eucharystii sprawowanej w naszej kaplicy pod przewodnictwem przełożonego wspólnoty domowej, ks. Tomasza Sekulskiego MIC, odnowiliśmy uroczyście nasze śluby zakonne. W tym roku, z racji 350-lecia powstania Zgromadzenia Księży Marianów, dla odnowienia naszej profesji zakonnej posłużyliśmy się tekstem Oblatio św. Stanisława Papczyńskiego. Jest to historycznie pierwsza formuła profesji zakonnej w naszym Zgromadzeniu, przez którą powierzył się Bogu o. Stanisław. Otrzymaliśmy również nowe krzyże profesyjne. Takie krzyże otrzymali wszyscy marianie na świecie, będący po ślubach wieczystych.

/ autor: seminarium

Najnowsze wpisy

Wydarzenia

Nowenna do bł. Jerzego Matulewicza

18-26 stycznia 2021 – Modlimy się nowenną przed wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza. Po Powstaniu Styczniowym car zdecydował o skazaniu na śmierć wszystkich zakonów w naszym kraju. Bł. Jerzy postanowił potajemnie wstąpić do Zakonu Marianów i ocalić zakon. Za zgodą papieża 29 sierpnia 1909 r. na ręce ostatniego żyjącego marianina, o. Wincentego Sękowskiego, złożył śluby zakonne […]

Więcej...
Wydarzenia

Kolęda domowa

Ledwo wróciliśmy do domu zakonnego po posłudze w naszych mariańskich parafiach, a już przyjmowaliśmy wizytę duszpasterską. Po uroczystej Eucharystii rektor ks. Tomasz Sekulski MIC poprowadził obrzęd poświęcenia domu zakonnego i przeszedł po wszystkich pomieszczeniach, obficie kropiąc każdy kąt naszego klasztoru. Wieczorem spotkaliśmy się na wspólnotowe kolędowanie oraz podzieliliśmy się, jak przeżyliśmy święta Bożego Narodzenia.

Więcej...
Wydarzenia

Boże Narodzenie 2020

Uroczystość Bożego Narodzenia świętowaliśmy w różnych mariańskich domach rozsianych na mapie Europy. Czas Świąt jest czasem wytężonej pracy duszpasterskiej, dlatego też wyjechaliśmy do mariańskich domów zakonnych, aby choć trochę wspomóc naszych współbraci w ich ciężkiej posłudze. Był to czas zacieśniania więzi braterskich, szerszego poznawania specyfiki pracy duszpasterskiej oraz swego rodzaju „praktyki zawodowej”. 

Więcej...